Aktualności

 

Mamy przyjemność poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni w prestiżowym rankingu organizowanym przez redakcję Forbes Polska, skupiającym najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy w Polsce.

                                                                               

 

 

Poniżej przedstawiamy ostatnie wybrane, naszym zdaniem ciekawe realizacje oraz inne informację mogące zainteresować Państwa produktami BE DRY.

ROK 2016: Awex Kościuszków – komory suszarnicze cebuli

W czerwcu zakończona została  na obiekcie AWEX Sp. z o.o. inwestycja obejmująca dostawę kompletnego systemu osuszania powietrza dla potrzeb osuszania komór suszarniczych cebuli. Standardowe rozwiązania w tej materii oparte są o system suszenia ciepłym powietrzem. Jest to skrajnie niekorzystne z powodów energetycznych rozwiązanie narażające Inwestora na duże koszty eksploatacyjne. Zastosowanie adsorpcyjnych osuszaczy powietrza pozwoliło na oszczędność 30% energii elektrycznej, zmniejszenie ilości powietrza niezbędnego do osuszenia komór oraz pełne zautomatyzowanie procesu w zależności od ilości zapełnionych komór. W komorach znajduje się do 70 000 ton cebuli w 22 komorach. Zastosowano 2 osuszacze powietrza BDHM 560B w wykonaniu zewnętrznym o wydajności 56 kg wody na godzinę dla 20C i 60%RH każdy.

 

ROK 2016: Targi Forum Wentylacja

Jak co roku w na początku marca mieliśmy przyjemność gościć Państwa na naszym stoisku na Targach Forum Wentylacja 2016, gdzie przedstawialiśmy nasze produkty oraz rozwiązania z zakresu osuszania powietrza. Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy, zapraszamy ponownie za rok! 

ROK 2016: Stacja Uzdatniania Wody w Mszanie Dolnej

W styczniu 2016 roku Be DRY dostarczyło na obiekt w Mszanie Dolnej system osuszania powietrza dla potrzeb utrzymania wilgotności wewnątrz pomieszczeń hali filtrów, pompowni oraz ozonowania. Zgodnie z życzeniem Inwestora zawartym jeszcze na etapie projektu zastosowano energooszczędny osuszacz powietrza z pompą ciepła którego zużycie energii jest 3kronie niższe w stosunku do standardowych rozwiązań. Dostarczono osuszacz typu BDHM 165E o wydajności osuszania 16,5 kg wody na godzinę dla +20C i 60%RH oraz ilości powietrza nawiewanego 2600 m3/h. Dzięki pracy osuszacza powietrza uzyskano efekt braku kondensacji wody na elementach armatury co uwolni te elementy od zjawisk korozyjnych oraz konieczności okresowej konserwacji i odmalowywania.

ROK 2016: Akademia Muzyczna w Łodzi

W styczniu 2016 roku Be DRY dostarczyło do Akademii Muzycznej w Łodzi osuszacze powietrza dla potrzeb utrzymania parametrów powietrza, między innymi wilgotności wewnątrz hali koncertowej. Ze względu na bardzo czuły sprzęt muzyczny jakim są klawesyny oraz w trosce o jak najwyższą jakość wydobywanych dźwięków zastosowano adsorpcyjny osuszacz powietrza typu BDHM 460B o wydajności osuszania 46 kg wody na godzinę dla +20C i 60%RH oraz ilości powietrza nawiewanego 6900 m3/h. Osuszacz przeznaczony jest do współpracy z centralą firmy SWEGON. Poza wymienionym urządzeniem na obiekt dostarczono także kondensacyjny osuszacz powietrza typu KT-240.

 

ROK 2015: Spółdzielnia Mleczarska SPOMLEK Radzyń Podlaski

W roku 2015 jako DST Polska dostarczyliśmy do Mleczarni w Radzyniu Podlaskim system osuszania powietrza procesowego do wieży typu F oraz CDI do suszenia produktów na bazie serwatki. System oparty został o 2 oddzielne układy z dwoma osuszaczami FISAIR typu DFRA2900 każdy. Osuszacze zostały dodatkowo wyposażone w nagrzewnica parowe regeneracji oraz wymienniki ciepła tak aby zredukować koszty eksploatacyjne. Sumaryczna ilość osuszonego powietrza podawanego do obu wież to 72 000 m3/h. Uruchomienie układu pozwoliło Inwestorowi na pracę całoroczną bez względu na warunki pogodowe.

Kontakt z nami

Napisz do nas