Zastosowanie

ZASTOSOWANIE OSUSZACZY POWIETRZA:

Osuszacze powietrza BE DRY znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, min. w takich branżach jak:

FARMACJA:

Wilgotność powietrza jest niezwykle istotna w procesie produkcji i powlekania tabletek. Osuszacze są w stanie utrzymać wilgotność na odpowiednio niskim poziomie powodując tym samym znaczne skrócenie procesu osuszania tabletek. Suche powietrza to między innymi właściwa lepkość proszków, z których produkowane są tabletki, eliminacja koagulacji proszku zanim kapsuła zostanie uszczelniona oraz możliwość umieszczenia różnych składników proszkowych. Przy procesach suszenia produktów w suszarkach fluidalnych suche powietrza z osuszaczy BE DRY umożliwia pracę przez cały rok, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

ENERGETYKA:

W trakcie postoju szereg urządzeń energetycznych takich jak: kotły, turbiny, elektrofiltry, generatory mogą ulegać procesom korozyjnym. Zastosowanie konserwacji postojowej suchym powietrzem poprzez osuszacze BE DRY zabezpiecza je w pełni przed tymi zjawiskami.

MAGAZYNOWANIE

Magazynowanie towarów w powietrzu suchym jest stosowane dla wielu materiałów: proszków, cukru, kawy, sprzętu elektronicznego, sprzętu militarnego. Suche powietrze jest niezbędne dla zachowania odpowiedniej, wysokiej jakości produktów. Osuszanie powietrza jest dużo bardziej ekonomiczne niż ogrzewanie i wentylowanie olbrzymich powierzchni magazynowych. Dzięki użyciu osuszacza, poziom wilgotności względnej w magazynach może być kontrolowany a produkty mogą być przechowywane przez dłuższy czas. Zastosowanie osuszaczy BE DRY zapobiega powstawaniu i rozwojowi korozji, bakterii, pleśni.

PRZEMYSŁ MIĘSNY

Suche powietrze, produkowane przez osuszacze BE DRY przynosi wiele korzyści. Su ty i ściany są wolne od kondensacji, co zapewni wysoką jakość produkcji oraz wysoki standard higieniczny. Jeżeli wilgotność względna jest utrzymana poniżej 65-70%RH, wtedy mocno zredukowane zostaje ryzyko pleśni i powstania bakterii. Pomieszczenia, korytarze schną szybciej po ich umyciu, zmniejszając czas przestoju do minimum.

ANTYKOROZJA

W trakcie wykonywania prac antykorozyjnych i malarskich, w środku zamkniętych zbiorników, cystern, rurociągów itp. Konieczne jest w ich wnętrzu utrzymanie odpowiedniej wilgotności względnej, poniżej 45%rh. Zapobiega to powstawaniu i rozszerzaniu się procesów korozyjnych, podnosi jakość oraz trwałość malowanej konstrukcji stalowej. Proponowana przez BE DRY metoda osuszania powietrza ma szereg zalet, dzięki którym zabezpieczenie powierzchni stanowi pewną i długotrwałą ochronę.

PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

Utrzymywanie właściwych parametrów powietrza a zwłaszcza wilgotności jest niezbędne w wielu procesach technologicznych produkcji żywności. Kontrola wilgotności powietrza może wyeliminować negatywne oddziaływanie zmian pogody na produkty spożywcze. Osuszacze BE DRY pracują w branży mlecznej - dojrzewanie serów, transport pneumatyczny, pakownie i chłodnie, przy suszeniu ryb przed wędzeniem, w piekarnictwie w procesie fermentacji, pakowanie i magazynowania pieczywa, przy produkcji słodyczy. Suche powietrze zapobiega skraplaniu się wilgoci na produktach (czekolada, cukierki) czy na urządzeniach.

WODOCIĄGI

Stacje uzdatniania wody lub hale ltrów są ciągle narażone na wykraplanie się wody na urządzeniach, zbiornikach, ścianach budynku. W celu zapobieżenia kondensacji, która może spowodować również nadmierną korozję wskazane jest zamontowanie osuszaczy BE DRY. W oczyszczalniach ścieków nieprzyjemny zapach może być dużym problemem zarówno dla tych, którzy tam pracują, jak i dla bliskiego otoczenia. Może on być radykalnie obniżony, jeżeli wilgotność względna powietrza będzie utrzymywać się poniżej 50% RH.

MUZEA I ARCHIWA

Wilgoć jest jedną z wielu przeciwności w walce o zachowanie dla przyszłych pokoleń naszego dziedzictwa jakim są stare przedmioty. Jeżeli wilgotność względna jest utrzymywana w granicach dopuszczalnych limitów, żadne mikroorganizmy czy bakterie nie mogą się rozwijać i żadna metalowa powierzchnia nie podda się korozji.

TWORZYWA SZTUCZNE

Przemysł tworzyw sztucznych jest świadomy problemów związanych z wilgocią w powietrzu. Problemy te pojawiają się już w trakcie powstawania kondensacji na formach wtryskowych („pocenie się” ścianek) aż do adsorpcji wilgoci przez granulaty. Zastosowanie osuszaczy BE DRY zwiększa wydajność produkcji, zapewnia wyższą jakość produkowanych wyrobów, niezawodność działania (mniej napraw i konserwacji form).

BUDOWNICTWO

W trakcie wykonywania prac budowlanych wewnątrz budynku konieczne jest utrzymanie odpowiednio niskiej wilgotności. Wysoka wilgotność w powietrzu stanowi duży problem. Na mokrych tynkach, wylewkach betonowych stropów i podłóg nie można prowadzić prac wykończeniowych. Wilgoć w budynku prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów, wysoka wilgotność jest przyczyną powstawania procesów korozyjnych stali.

INNE BRANŻE

Ponadto osuszacze powietrza znajdują zastosowanie w procesie suszenia produktów, w chłodniach i mroźniach, przemyśle zbrojeniowym, przy produkcji mebli i suszeniu drewna czy likwidacji szkód wodnych.

 


Kontakt z nami

Napisz do nas